Płać w USDT (TRC-20 lub ERC-20), BTC, USDC, ETH, SOL lub LTC · Dane podróżne od 0,89 USD
Język: Polski
Znajdź swój eSIM

Aktualizacja październik 2026

Czy travel eSIM ma 5G? (deklarowane vs testowane)

Etykieta „5G” na travel eSIM to obietnica z katalogu, nie pomiar. Oto od czego zależy 5G w roamingu, które z naszych 40 głównych miejsc mają komercyjnych operatorów 5G i co pokazują lokalne testy prędkości.

Ostatnia aktualizacja: · 8 min czytania

Szybka odpowiedź

Czy eSIM opłacony w kryptowalucie obsługuje 5G?

eSIMwithCrypto sprzedaje eSIM opłacony w kryptowalucie, ale 5G nie zostało potwierdzone dla planu. Japonia 5 GB na 30 dni kosztuje 7,39 USD. Lokalny zasięg 5G sam w sobie nie gwarantuje dostępu roamingowego: liczy się także umowa partnerska, pasma telefonu i lokalizacja. Nie kupuj tego planu na założeniu 5G. Zaktualizowano 15 października 2026.

5G na eSIM podróżnych: kluczowe fakty (październik 2026)

Status 5G eSIMwithCryptoJeszcze nie potwierdzony według kraju; typowo 4G/LTE lub lepiej
Sieć eSIMwithCryptoSieci partnerskie nie zostały potwierdzone dla poszczególnych planów. Opisy lokalnych operatorów i ich publiczne pokrycie to informacje ogólne, a nie umowa roamingowa ani test terenowy eSIMwithCrypto.
Główne miejsca z komercyjnymi operatorami 5G39 z 40 (lista NR 5G z Wikipedii, sprawdzona 9 października 2026)
WyjątekPakistan: przydział spektrum 5G w marzec 2026; skala komercyjnego uruchomienia niezweryfikowana
Światowa mediana pobierania danych mobilnych109.05 Mbps; wysyłanie 13.96 Mbps; opóźnienie 24 ms (Ookla, sierpień 2026)
Najszybsze z naszych destynacji 40ZEA: mediana pobierania 675.51 Mbps, pozycja 1 z 102
Najwolniejsze z naszych destynacji 40Pakistan: 32.01 Mbps, pozycja 95 z 102
Destynacje powyżej światowej mediany22 z 40
Kto mierzył te prędkościLokalni abonenci (Ookla Speedtest), nie roamingowe eSIM-y
Publiczny zestaw danych 5G (Cellesim)197 krajów, według kraju, deklarowane z katalogu hurtowego, nie mierzone
Nasze planyTylko dane, płatne w USDT, USDC, BTC, ETH, SOL lub LTC, bez ID przy kasie

Od czego zależy 5G w podróży eSIM?

Cztery warunki muszą być spełnione jednocześnie. Podróżna eSIM to zagraniczna linia, która korzysta z roamingu w lokalnej sieci, więc odwiedzana sieć decyduje, co otrzymujesz.

  1. Kraj ma komercyjne 5G w sieci, na której roaminguje twoja eSIM. 39 z naszych 40 głównych destynacji ma przynajmniej jednego takiego operatora.
  2. Umowa roamingowa obejmuje 5G. Odwiedzana sieć i operator stojący za eSIM muszą zezwalać na 5G w roamingu; roamingowa eSIM nie zawsze ma dostęp do lokalnego 5G.
  3. Twój telefon obsługuje 5G na pasmach używanych w tym kraju.
  4. Jesteś w zasięgu 5G. Kraj wymieniony z 5G nie ma 5G wszędzie: Cellesim, który publikuje 5G dane według kraju, zauważa, że maksymalny 5G sieci nie oznacza pełnego pokrycia.

Również trasowanie ma znaczenie. W roamingu ruch często jest kierowany przez sieć macierzystą, co może zwiększać opóźnienie (IETF). Szybka lokalna sieć 5G może więc wydawać się wolniejsza na roamingowej eSIM.

Które destynacje podróżne mają komercyjne 5G i jak szybkie są tam dane mobilne?

Tabela przedstawia nasze 40 główne destynacje, uszeregowane według mediany pobierania mobilnego. Pokazuje operatorów wymienionych z komercyjnym 5G w liście sieci 5G NR na Wikipedii (sprawdzone 9 października 2026) oraz indeks globalny Ookla Speedtest dla sierpień 2026. Prędkości mierzyli lokalni abonenci: roamingowa eSIM może być wolniejsza, więc traktuj je jako górną granicę lokalnej sieci, a nie jako naszą obietnicę.

Operatorzy komercyjni 5G i mediany prędkości mobilnych, destynacje 40 (sierpień 2026)

Cel podróżyOperatorzy z komercyjnym 5GMediana pobierania (Mbps)Mediana wysyłania (Mbps)Opóźnienie (ms)Pozycja Ookla (z 102)
ZEAe& (Etisalat), du675.5139.23181
NiemcyTelekom, O2, Vodafone, 1&1291.9635.49174
BrazyliaVivo, Claro, TIM, Algar272.0417.80215
Korea PołudniowaSK Telecom, KT, LG U+250.5623.68256
Arabia Saudyjskastc, Mobily, Zain224.5417.07238
WietnamViettel, MobiFone (VinaPhone również widoczny na liście operatorów w Wikipedii)219.9340.45199
USAAT&T, T-Mobile, Verizon, C Spire, GCI, Cellcom186.649.622711
ChinyChina Mobile, China Telecom, China Unicom176.1625.953212
MalezjaDNB sieć hurtowa, U Mobile165.3223.832114
SingapurSingtel, StarHub, M1, SIMBA164.3521.841616
HolandiaOdido, KPN, Vodafone158.2719.041918
Nowa ZelandiaOne NZ, Spark, 2degrees145.4513.692421
TajlandiaAIS, True134.4524.682026
GrecjaTelekom (dawniej Cosmote), Vodafone, Nova133.0914.262028
TurcjaTurkcell, Türk Telekom, Vodafone133.0122.382229
FrancjaOrange, SFR, Bouygues Telecom, Free132.919.482730
PortugaliaMEO, NOS, Vodafone128.4715.612231
IndieJio, Airtel, Vi128.2010.102632
AustraliaTelstra, Optus, Vodafone121.4311.792037
SzwajcariaSwisscom, Sunrise, Salt120.2523.771739
ChorwacjaHrvatski Telekom, A1120.1516.092240
TajwanChunghwa Telecom, Taiwan Mobile, Far EasTone, Taiwan Star110.7417.071744
HongkongChina Mobile Hong Kong, csl, 3, SmarTone89.1314.561651
KanadaBell, Rogers, Telus, Freedom, SaskTel, Eastlink, Xplornet86.088.562553
WłochyTIM, Vodafone, WindTre, Iliad, OpNet85.1210.653254
HiszpaniaMovistar, Vodafone (wszyscy czterej główni operatorzy z listy operatorów Wikipedii)83.6513.473455
Wielka BrytaniaEE, O2, Vodafone, Three74.999.043161
MarokoOrange, inwi, Maroc Telecom69.7016.282464
Republika Południowej AfrykiVodacom, MTN, Telkom, Rain69.579.962265
IzraelCellcom, Partner, Pelephone, Hot Mobile68.659.202367
ArgentynaMovistar, Personal67.7910.972668
JaponiaNTT Docomo, au (KDDI), SoftBank, Rakuten Mobile66.489.963469
IndonezjaTelkomsel, Indosat Ooredoo Hutchison, XLSMART66.3419.802070
FilipinyGlobe, Smart, DITO, Now66.338.492071
PeruClaro, Movistar61.9318.772276
EgiptVodafone, Orange, e&, WE52.329.542778
MeksykTelcel, AT&T, Movistar46.399.953382
KolumbiaClaro, Tigo45.4615.232683
NigeriaMTN, Airtel42.5911.083387
PakistanSpektrum przydzielone w marzec 2026 (wymienione Jazz, Zong, Ufone); uruchomienie niezweryfikowane32.0110.372495

Prędkości: Ookla Speedtest Global Index, mobilne, mediana testów lokalnych abonentów w sierpień 2026, pozycja wśród 102 krajów; światowa mediana 109.05 Mbps pobieranie, 13.96 Mbps wysyłanie, 24 ms. 5G operatorów: Wikipedia, lista 5G sieci NR, sprawdzone 9 października 2026. Mediana Niemiec sierpień 2026 to wyraźny wzrost względem wcześniejszych lat; pokazujemy ją tak, jak opublikowano. Każda strona kraju zawiera szczegóły i źródła.

Czy kraj z 5G zawsze ma szybkie mobilne dane?

Nie. Liczba operatorów 5G nie mówi nic o prędkości. Japonia ma czterech operatorów z komercyjnym 5G, a jej mediana mobilnego pobierania w sierpień 2026 wyniosła 66.48 Mbps (pozycja 69 z 102). Niemcy, również z czterema, osiągnęły 291.96 Mbps (pozycja 4), a ZEA, z dwoma, 675.51 Mbps (pozycja 1).

Spośród naszych 40 głównych destynacji, 22 było powyżej światowej mediany 109.05 Mbps, a 18 poniżej. Wietnam miał najwyższą medianę wysyłania (40.45 Mbps), a Singapur i Hongkong najniższą latencję (16 ms). Dla podróżnego lokalne pokrycie i trasowanie eSIM może mieć większe znaczenie niż ikona 5G.

Dlaczego etykiety 5G sprzedawców są deklarowane, a nie testowane?

Ponieważ żadne ze źródeł, które sprawdziliśmy w październik 2026, nie mierzy 5G według operatora i miasta. Najbardziej znany publiczny zestaw danych, dostępność 5G Cellesim według kraju (197 krajów, CC BY 4.0), działa na poziomie kraju i jest deklarowana: pochodzi z katalogu hurtowego, a nie z pomiarów. Źródła różnią się też dla niektórych krajów, jak Albania, Andora i Brazylia.

Tag „5G” na planie oznacza, czego sprzedawca oczekuje od sieci partnerskiej. Nie mówi, czy 5G działa w roamingu, w jakim mieście ani jak szybko. Tylko datowany test to potwierdza: operator, miasto, data i zmierzona prędkość.

Czy eSIMwithCrypto eSIM ma 5G?

Sieci partnerskie nie zostały potwierdzone dla poszczególnych planów. Opisy lokalnych operatorów i ich publiczne pokrycie to informacje ogólne, a nie umowa roamingowa ani test terenowy eSIMwithCrypto.

5G i eSIM-y podróżne: pytania i odpowiedzi

Czy podróżny eSIM obsługuje 5G?

Może, ale tylko tam, gdzie odwiedzana sieć ma komercyjne 5G, umowa roamingowa obejmuje 5G, twój telefon obsługuje lokalne pasma 5G i jesteś w zasięgu 5G. Etykieta sprzedawcy „5G” to deklaracja, jeśli nie ma datowanego testu. eSIMwithCrypto jeszcze nie potwierdziło 5G według kraju: typowe jest 4G/LTE lub lepiej.

Dlaczego mój eSIM pokazuje 4G lub LTE w kraju z 5G?

Zazwyczaj dlatego, że brakuje jednego z warunków: umowa roamingowa twojego eSIM może nie obejmować 5G, twój telefon może nie obsługiwać lokalnych pasm, albo jesteś poza zasięgiem 5G. Kraj z komercyjnym 5G nie ma 5G wszędzie. Sprawdź ustawienia trybu sieci w telefonie i zapytaj sprzedawcę, jakiej sieci używa eSIM.

Który kraj miał najszybsze mobilne dane w sierpień 2026?

Zjednoczone Emiraty Arabskie, z medianą mobilnego pobierania 675.51 Mbps, pozycja 1 z 102 w Ookla Speedtest Global Index za sierpień 2026. Spośród naszych 40 głównych destynacji, dalej były Niemcy (291.96 Mbps) i Brazylia (272.04 Mbps). To prędkości lokalnych abonentów, nie eSIM-ów roamingowych.

Czy prędkości Ookla to to, co dostanę z podróżnym eSIM?

Nie. Mediany Ookla pochodzą z testów lokalnych abonentów w ich własnych sieciach. Podróżny eSIM korzysta z roamingu, a jego ruch często jest kierowany przez sieć macierzystą, co może zwiększać opóźnienia. Traktuj lokalne mediany jako górną granicę lokalnej sieci. eSIMwithCrypto nie gwarantuje prędkości.

Czy eSIMwithCrypto sprzedaje eSIM-y 5G?

Sieci partnerskie nie zostały potwierdzone dla poszczególnych planów. Opisy lokalnych operatorów i ich publiczne pokrycie to informacje ogólne, a nie umowa roamingowa ani test terenowy eSIMwithCrypto.

Która z 40 głównych destynacji nie ma potwierdzonego komercyjnego 5G?

Pakistan. Jego spektrum 5G zostało przydzielone w marzec 2026, z wymienionymi Jazz, Zong i Ufone, ale skala komercyjnego uruchomienia nie jest zweryfikowana. Pakistan miał też najniższą medianę mobilnego pobierania spośród 40 destynacji w sierpień 2026: 32.01 Mbps (Ookla, pozycja 95 z 102).

Źródła (8)
  1. Lista sieci NR 5G — Wikipedia (sprawdzone 2026-10-09)
  2. Speedtest Global Index (dane z August 2026) — Ookla (sprawdzone 2026-10-09)
  3. Dostępność eSIM 5G według kraju (2026) cellesim.com/en/esim-5g-availability-by-country-2026 — Cellesim (eSIM seller) (sprawdzone 2026-10-09)
  4. Analiza roamingu IPv6: trasowanie macierzyste i lokalne rozgałęzienie (draft-ietf-v6ops-ipv6-roaming-analysis-03) — IETF (2014-08-09)
  5. Lista operatorów sieci mobilnych w Amerykach — Wikipedia (sprawdzone 2026-10-09)
  6. Lista operatorów sieci komórkowych w Europie — Wikipedia (sprawdzone 2026-10-09)
  7. Lista operatorów sieci mobilnych w Azji i Oceanii — Wikipedia (sprawdzone 2026-10-09)
  8. Lista operatorów sieci mobilnych na Bliskim Wschodzie i w Afryce — Wikipedia (sprawdzone 2026-10-09)

Od 0,89 USD · płatne w kryptowalutach

Znajdź swój eSIM